İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi – Gazetecilik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Açıköretim Fakültesi Felsefe lisans mezunu.

Mezuniyetin ardından Sabah gazetesinde “muhabir” olarak çalıştı; daha sonra Hürriyet- Doğan Burda Dergi grubunda “sağlık editörü”, HTV’ sağlık kanalında “yapımcı –sunucu” olarak görev yaptı.

“Yurt” gazetesi, “uçyuzotuzuc.com”, “Journo”, “Bianet”, “Medikal Akademi”, “Duvar” gibi çeşitli gazete ve internet sitelerinde makale ve röportajları yayımlandı.

Aydan Üstkanat ile birlikte yazdığı “Artmazsa Yetmez: Bir Sökeli anısına Söke’li tarifler” isimli kitabı 2013 yılında yayımlandı.

Yurt gazetesi kitap ekinde kadın ve çocuk konulu kitaplar hakkında tanıtım yazıları yazdı.

2015 yılında kadına şiddet, boşanma olgusu ve kadının toplumsal yaşamda karşılaştığı sorunlar çerçevesinde kaleme aldığı “En İyi Kocaya Mezarlıkta Rastlanır – 12 Ayrılık Öyküsü” isimli öykü kitabı yayımlandı.

Çocuk Bedenime Dokunma” isimli, çocuk istismarı alanında çalışan platformda gönüllü olarak basın çalışmalarını yürüttü. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği ve Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği üyesidir.

Halen serbest zamanlı olarak sağlık ve edebiyat alanında editörlüğe devam ediyor. Çeşitli gazete ve internet haber sitelerine haber, röportaj ve makale üretmeyi sürdürmekte. 2017 Yılında kurmuş olduğu “A&B Düşünce Atölyesi” kapsamında sanat, kültür, edebiyat, sağlık temalı etkinlikler düzenlemektedir.

Ege’nin annesi.