1973’te Ankara’da doğdu. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1998-2002 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. Psikiyatri Kliniği’nde psikiyatri ihtisasını tamamlayıp 2004 Nisan ayına kadar aynı klinikte uzman olarak çalıştıktan sonra 2004 Nisan ayından itibaren Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Dalında göreve başladı.

2011-Ocak ayında psikiyatri doçenti ünvanı aldı. 2016-Kasım ayında Mersin Üniversitesi’nden ayrılarak Başkent Üniversitesi İstanbul Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde çalışmaya başladı. 2016-2017 eğitim yılı boyunca Bilgi Üniversitesi Ruhsal Travma ve Afet Çalışmaları Yüksek lisans programında eğitici olarak görev yaptı.

Türkiye Psikiyatri Derneği yayınları tarafından yayımlanan “Kadınların Yaşamı ve Ruh Sağlığı ve Barış Kitabı”; “Bireyden Topluma Savaşın ve Barışın Ruh Hali” kitaplarının editörlüğünü yaptı. Toplumsal travma, savaş, barış, çatışma çözümü, mültecilik, ülke içinde yerinden edilme gibi ruhsal travmalarla ilişkili alanlarda akademik çalışmalarda bulundu.

Sanat, felsefe ve sosyal bilimlerin psikiyatri ile kesişim alanlarıyla ilgileniyor. 2015-2016 eğitim döneminde Mersin Üniversitesi Kent-Kültür-Medya Yüksek Lisans programında ‘Kentin Halet-i Ruhiyesi’ ve Prof.Dr. Senem Ayşe Duruel Erkılıç ile birlikte ‘Toplumsal Travma, Bellek, Sinema’ derslerini yürüttü. KAOS-GL Danışma Kurulu’nda yer almakta. 2016 yılında Yedi Renk Derneği Akademik Onur Ödülü’nü aldı. Ayrıca ulusal ve uluslararası bilimsel ve halka yönelik, popüler dergilerde bu konuda birçok yazı ve yayını bulunuyor.