Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Çocuklarla Drama Yoluyla Değerler Eğitimi

7 Eylül 2019 @ 13:00 - 15:00

TL100

Dramacı Sosyolog Dr. Öğretim Üyesi Handan Belivermiş, bu atölye çalışmasında çocuklara drama yoluyla değerler eğitimi veriyor.

Bireylerin değerler eğitimi ile kazandırılacak yeterliklere olan ihtiyacı, küreselleşen dünyada yaşanan değişim ve dönüşümlere paralel olarak artmaktadır. Bu evrensel değerler arasında en kapsayıcı ve aynı zamanda birbirlerini de tamamlayıcı olan “saygı ve sorumluluk” değerlerinin, okul öncesi eğitimde bireylere kazandırılması, yine bahsettiğimiz yeni dünya düzeni dolayısıyla, önemli ve bir o kadar da zor bir süreçtir. Eğitimde kullanılan yöntemler arasında en kalıcı öğrenmenin yaparak ve yaşayarak öğrenme olduğu neredeyse tüm eğitim bilimciler tarafından kabul edilmektedir. Bizce, yaratıcı drama, çocukların hangi durumlarda nasıl davranmaları gerektiğini, yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine fırsat veren bir öğretme yöntemi olduğu için değerler eğitiminin de bu yöntemle gerçekleştirilmesi çok etkin kazanımlar sağlayacaktır.

A&B Düşünce Atölyesi’nde 7 Eylül Cumartesi gününden itibaren her hafta yapacağımız çalışmalarla, “saygı” ve “sorumluluk” temel alınarak başlıca evrensel değerler konusunda çocuklarımıza farkındalık kazandırmayı amaçlamaktayız. Her bir atölyemiz, toplamda bir bütünü oluşturmakla birlikte, birbirinden bağımsız olarak planlanmış, doğaya, bilime, üretime, emeğe, kurallara, farklılıklara, barış ve anlaşmalara saygı ve bunları koruma konusunda sorumluluk alma bilinci oluşturma çerçevesinde düzenlenmiştir.
Çalışmalar 5-6 Yaş arası çocuklar içindir.

HANDAN BELİVERMİŞ hakkında:
Sosyolog Dr. Öğretim Üyesi Handan BELİVERMİŞ, 1981 yılında İstanbul’da doğmuş, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Aynı bölümde 2006 yılında yüksek lisans, 2014 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca 2007-2008 Yılları arasında Sakarya Üniversitesi’nde Felsefe Grubu Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nı bitirmiştir. Meslek hayatına, çeşitli eğitim kurumlarında rehber öğretmenlik yaparak başlamış olan Belivermiş, İstanbul Aydın Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı’nda Program Başkanı, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Bölüm Başkanı ve Biruni Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Sosyoloji alanında “kimlik”, Eğitim Bilimleri alanında ‘drama’ konusunda çalışmalar yapmış olan Belivermiş, Sosyoloji, Psikoloji ve Çocuk Gelişimi alanlarında dersler vermiştir. Belivermiş halen İstanbul Esenyurt Üniversite Sosyoloji Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Başvuru, ücret ve kayıt bilgileri için:
abdusunceatolyesi@yahoo.com
0553 913 17 16

Detaylar

Tarih:
7 Eylül 2019
Saat:
13:00 - 15:00
Ücret:
TL100
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , , ,
Website:
https://www.facebook.com/events/728098754277873/

Organizatör

A&B Düşünce Atölyesi

Mekan

Osmanağa Mahallesi Reşit Efendi Sk. No: 42 D:6 Kadıköy – İstanbul
İstanbul, + Google Haritalar